Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Графік роботи:
ПН-НД 10:00-20:00

(Без вихідних)

0
Мій кошик

Намети

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою
Відображення:

Що потрібно знати про туристичний намет?
Намет по праву вважається одним із основних елементів кожного туриста або просто любителів відпочивати на природі. Саме від неї переважно залежить комфорт подорожі та загальні враження від такого типу відпочинку.

На сучасному ринку туристичного обладнання представлено досить велику кількість різновидів та моделей наметів. Великі та маленькі, різної форми та окремими конструктивними особливостями – все це важливі аспекти вибору, у яких новачок може запросто заплутатися. Слід зазначити, що широкий асортимент видів наметів немає нічого спільного з маркетинговим просуванням. В даному випадку, конструкція намету безпосередньо залежить від того, в яких умовах вона використовуватиметься. Далі у статті розберемо, які існують намети для відпочинку та в чому полягають їхні основні відмінності.
Туристичний чи кемпінговий?
Першим та основним аспектом у виборі намету для відпочинку є його призначення: для туризму чи кемпінгу. Визначальними факторами є тривалість відпочинку, погодні умови, а також необхідний рівень комфорту.

Конструкція намету визначає, де і за яких умов вона може використовуватись. Від неї залежать такі важливі характеристики, як стійкість до вітру, вага, пристосованість до конкретних погодних ситуацій. У поданій статті ми докладно поговоримо про основні типи сучасних наметів, їх характеристики та призначення.

Туристична зручна для пішого туризму. Купити кемпінговий намет можна для тривалого відпочинку на одному місці. До основних характеристик туристичного намету відносяться:
• максимальна простота конструкції;
• невелика місткість;
• можливість оперативної установки;
• не найвище склепіння;
• мінімальна вага та габарити у складеному стані;
• Досить бюджетна ціна.

Таке обладнання відрізняється високим рівнем збереження тепла, що актуально для походів у гори або подорожей у холодну пору року.

Варіанти для кемпінгу мають дещо інші особливості:
• ускладнену конструкцію;
• велика вага та обсяг;
• високі, часто пологі склепіння;
• наявність кількох спальних місць.

Зважаючи на те, що через великі габарити, такий виріб практично не акумулює тепло, а тому може бути використаний як літній намет для подорожей ранньої осені. До того ж, для встановлення кемпінгових моделей знадобиться певна вправність.

Різновиди наметів
Сьогодні на ринку представлено кілька категорій цього виду туристичного обладнання. Залежно від конструктивних особливостей, виділяють двосхилі моделі, купольні та тамбурні варіанти, намети, а також намети геодезичного типу. Розглянемо особливості кожної докладніше.
Двосхилі намети
Ця група моделей по праву вважається туристичною класикою у всьому світі. Саме такі намети досі багатьом нагадують захоплюючі походи у дитинстві та юності.

На відміну від знайомих усім радянських аналогів, сучасні двосхили намети досить компактні. За рахунок змінених особливостей конструкції основи, приналежність має невелику вагу. Такий ультралегкий варіант оснащення стане ідеальним варіантом для ночівлі у стандартних літніх умовах за відносно гарної погоди. Залежно від габаритів, вони можуть бути одномісними або двомісними.

Вони користуються популярністю у велотуристів, а також тих, хто цінує мінімалізм. Нерідко двосхилий намет береться як додатковий.

Каркас обладнання складається з двох вертикальних стояків, які розташовуються в задній та передній частині. Рідше зустрічаються моделі з додатковою перекладиною. Іноді туристи замінюють основу на лижні або трекінгові палиці. Це дає можливість зменшити додаткове обладнання, а тент компактно згорнути та нести у рюкзаку.

Експлуатаційні характеристики цього різновиду наметів залежать від трьох основних аспектів: типу матеріалу, наявність захисного просочення і, звичайно, наскільки правильно будуть встановлені розтяжки на місцевості. Вибираючи обладнання, враховуйте, що великий обсяг корисної площі розраховувати не доводиться.
Купольні намети
Обладнання у формі півсфери сьогодні є одним із найбільш універсальних наметів для походів будь-якої складності, починаючи від банальних поїздок за місто до гірських ночівель у поганих погодних умовах.

Такі моделі відрізняються простотою в монтажі, мають мінімальну питому вагу та вищий ступінь надійності. Їх легко встановити у місцях із проблемним рельєфом або на кам'янистих схилах, де можливість встановити відтяжки відсутня.

Як каркас у таких моделях використовується дві збірні дуги, які при схрещуванні між собою утворюють півсферу. Форма бані дозволяє досягти ідеального співвідношення площі внутрішнього простору. Більшість таких наметів розрахована для туристичної групи із 3-4 осіб. Крім того, така форма намету є оптимальною з погляду вітростійкості. Додатково в моделях є невеликий тамбур для зберігання.

рюкзаків та обладнання. Таке облаштування дозволяє забезпечити максимум корисної площі для комфортного проживання.
Напівбочки або тунельні моделі
Однією з ключових рис таких наметів є каркас, дуги в якому розташовані паралельно один одному. За рахунок аркадної форми стінки мають мінімальний нахил. Це дозволяє забезпечити максимально ефективне облаштування внутрішнього простору. Причому вага намету при цьому залишається мінімальною.

Тунельне обладнання відрізняється простою установкою, високими показниками вітростійкості. Однак, при монтажі намету на місцевості, важливо враховувати напрямок вітру і встановлювати його вузькою стороною до його потоку. Додатково в таких моделях є спеціальний тамбур, де можна скласти інвентар і всі речі.
Намети експедиційні
Ця категорія туристичного обладнання розрахована на тривалі експедиції у суворих погодних умовах (шквальні пориви вітру, снігопади, хуртовини). За великим рахунком це професійні зимові намети, для виготовлення яких використовується спеціальний каркас і міцні тенти, що акумулюють тепло.

Геодезичне обладнання має три та більше дуг. Вони перехрещуються між собою, забезпечуючи цілісний силовий каркас. Моделі ретельно тестуються при розробці, тому при використанні в реальних умовах можна не турбуватися про інтенсивність зовнішніх навантажень. За іншими параметрами, інвентар досить близький до наметів-напівсфер.
Намети
Основним цільовим призначенням цієї категорії туристичного інвентарю є довготривалий відпочинок на одному місці з сім'єю або великою компанією. У сучасному каркасі відмовилися від громіздких центральних дуг, що дозволило значно розширити корисну площу. Тепер це міцні опори по периметру, які забезпечують відкритий загальний простір та кілька кімнат з обох боків.

При цьому, в центральній частині легко можна розмістити стіл або створити сосну для зберігання інвентарю. Моделі відмінно підійдуть для подорожей за поганих погодних умов.

Однак, поряд з перевагами, є і ряд недоліків. Насамперед, це велика питома вага та габарити. Тому покупка даного виду обладнання доцільна лише у тому випадку, якщо подорож планується на автомобілі.
Також можуть виникнути проблеми з установкою намету. Справа в тому, що для її розтяжки знадобиться досить великий рівний майданчик, де можна буде розмістити кілочки.
Основні характеристики наметів

Намет туристичний у більшості випадків використовується для різних видів подорожей, а тому має бути універсальним. Основними вимогами до моделі є невеликий розмір у складеному стані, легкість встановлення та демонтажу, прості умови експлуатації.

Також визначальними аспектами вибору для наметів є:
• місткість, адже переважно подорожують великими групами (найчастіше використовують обладнання на 2-3 особи);
• компактні розміри, в середньому, висота туристичного намету варіюється в межах 1-1,5 м. Ширина спального місця в даному випадку становить близько 60-70 см. В окремих моделях може бути передбачений тамбур для зберігання рюкзаків;
• невелика вага. Сучасні намети важать трохи більше 7-8 кг. Це при тому, що вага класичної кемпінгової може досягати 20 кг;
• елементарне встановлення. Монтаж туристичного намету повинен займати мінімум часу та не вимагати спеціальних знань;
• висока стійкість до поривів вітру та несприятливих погодних умов;
• здатність акумулювати тепло, що особливо актуально під час подорожей у холодну пору року.

Також, вибираючи намет для походу, варто подбати про водонепроникність. Для комфортного відпочинку матеріал має бути непромокальним. Про це можна дізнатися, ознайомившись із технічними характеристиками намету. Інформація може бути представлена ​​у вигляді спеціальних позначень - PU 450, PU 3000, PU 6000, PU 10000 і т.п. Що показники PU — то краще.
Бренди та моделі
Сучасні виробники щороку намагаються зробити продукцію ще кращою, оптимізуючи різні аспекти для похідних наметів. Проте, це виходить далеко не у всіх. Справжніми флагманами ринку на сьогоднішній день є Tramp, Terra Incognita, Hannah і Pinguin.
Tramp – обладнання, перевірене роками
Tramp – один із найбільших російських виробників, який спеціалізується на товарах для активного відпочинку. Компанія з'явилася на ринку на початку 90-х років. Спочатку це був самостійний бренд, який був заснований як відділ реалізації спортивних товарів. Проте з роками з невеликої фірми Tramp-Sport перетворився на масштабну імперію з виробництва топової амуніції для любителів спорту та туристів. Сьогодні виробництво товарів зосереджено у Росії, Азії та деяких країнах Європи, а експорт здійснюється у всьому світі.
Компанія представляє широкий асортимент наметів та різних комплектуючих до них.

Найбільшою популярністю користуються експедиційні намети як для двох (Tramp Colibri V2) або для трьох мандрівників (Tramp Sirius V2), так і кемпінговий будинок для шести осіб (Tramp Brest 9 V2). Всі вони мають високу якість і легко можуть бути використані в найсуворіших погодних умовах.
Terra Incognita: міцність понад усе

Бренд Terra Incognita компанія з'явилася на ринку у 1993 році. Спочатку в роботі були тільки два напрямки: туристичне спорядження та надувні лодки. Все виробництво було зосереджено у Києві, а легендарні моделі рюкзаків та наметів з радістю тестувалися вітчизняними мандрівниками. Варто відзначити, що це один із небагатьох брендів, який запустив паралельно виробництво для аматорського та професійного туризму.

На початку двохтисячних група фахівців вийшла з компанії ТОВ Adventure та створила власний бренд Terra Incognita. Впродовж кількох років усе виробництво було перекинуто до Китаю. Проте не варто думати, що якість погіршилася. Наоборот, багато туристів дуже задоволені міцністю та функціоналом продукції бренду, починаючи від дрібного інвентарю, закінчуючи палатками.

На сьогоднішній день бренд випускає одномісні та двомісні намети, а також моделі з кількома незалежними відділеннями, розраховані на 4-8 осіб. Крім того, величезною популярністю користуються тенти для автомобілів, польової кухні, а також місткі намети.

Продукція Terra Incognita розрахована на встановлення на різних типах ґрунту. Намети можуть бути використані за будь-яких погодних умов, а все тому, що в основу ставиться практичність і комфорт.

Однією з найпопулярніших моделей вважається Tramp Lair 2. Вона має двошаровий тент, який дозволяє акумулювати тепло та забезпечує надійний захист від утворення конденсату всередині. За рахунок цього інвентар можна використовувати будь-якої пори року.

Увійти до палатки можна через два входи, які для максимального комфорту продубльовані москітними сітками. Також у моделі є місткий тамбур, який використовується для зберігання речей.

Усі намети цього виробника мають високий рівень водонепроникності. Як додатковий захист від вологи використано спеціальну стрічку, якою проклеєні всі шви тенту. Щоб забезпечити хорошу циркуляцію повітря всередині, моделі обладнають спеціальними вентиляційними клапанами (залежно від габаритів може бути встановлено до 5 штук). Також у комплекті йдуть алюмінієві кілочки та ремкомплект на випадок деформації дуг або появи дірок у тенті.

Враховуючи широкий асортимент моделей, вибрати і купити палатку для риболовлі (у тому числі зимової) або для тривалої подорожі не важко.
Pinguin: ідеальна якість від чехів
Торгова марка Pinguin є досить популярною серед любителів активного відпочинку. Вона з'явилася у 1989 році в Чехії і досі вважається однією з найкращих. Продукція бренду практично відразу завоювала довіру покупців, оскільки всі товари були виключно якісними та продуманими до дрібниць. Спершу асортимент компанії складався з пуховиків, спальних мішків та різних видів наметів. Сьогодні ж перелік товарів суттєво розширився. Тепер бренд випускає широку лінійку обладнання для туризму та професійного альпінізму, а також безліч різновидів наметів:
• екстремальні;
• кемпінгові;
• туристичні;
• штурмові;
• одношарові та двошарові.

Всі вони досить легкі, прості в установці, розраховані на 3-4 людини. Проте, є й більші моделі. Товари мають міжнародні сертифікати якості та повністю відповідають усім встановленим нормам.

Серед ключових особливостей наметів Pinguin можна відзначити:
• усі моделі мають конструкцію купольного типу, що дозволяє використовувати максимальну кількість корисної площі;
• для виготовлення каркаса використовуються дуги зі склопластику, за рахунок чого у результаті виходить міцна довговічна конструкція;
• в залежності від категорії намету, може бути використаний одношаровий або двошаровий намет;
• внутрішні стінки виконані з тонкого нейлону, що дихає, за рахунок чого забезпечується хороша вентиляція;
• зовнішні полотна наметів покриваються спеціальним PU-просоченням, яке повністю виключає промокання поверхні;
• дно виготовляється з посилених шарів поліетилену, за рахунок чого навіть при встановленні на мокрій поверхні всередині завжди буде сухо;
• як додатковий захист від протікання використано спеціальну стрічку;
• в залежності від конфігурації, намет може мати один або два входи, кожен з яких оснащений москітною сіткою;
• для кращої фіксації намету за поганих погодних умов використовуються штормові відтяжки;
• окремі моделі мають місткий тамбур для зберігання інвентарю та речей;
• всі намети продаються в спеціальному чохлі, тому їх зручно брати з собою.
Hannah: ідеальне співвідношення ціни та якості
Досить популярними серед туристів є намети чеського бренду Hannah. Це обладнання активно користується попитом на ринку вже понад 30 років. Спочатку бренд спеціалізувався на виробництві спортивного одягу, пуховиків, проте в середині 90-х асортименти товарів поповнився спальними мішками та іншими видами важливого обладнання. Сьогодні компанія виробляє виключно якісні екстремальні та штормові намети, а також варіанти для кемпінгу. На українському ринку продукція бренду високо цінується за ідеальне співвідношення ціни та якості.
Щодо ключових особливостей товарів, можна відзначити, що це ідеальні намети, які розроблені за останніми нормами та проектами. Вони легкі (наприклад, варіант для двох людей важить трохи більше 4 кг), практичні, а головне багатофункціональні. Дуги каркаса виготовляються зі скловолокна, що дозволяє не турбуватися про випадкове викривлення, адже матеріал вважається одним із найміцніших. Тенти, залежно від категорії моделі (звичайна або екстремальна) можуть мати до 3 шарів, за рахунок чого забезпечується збереження найбільшої кількості тепла.
Установка намету можлива на будь-якій місцевості, адже додатково на кожній присутні спеціальні штормові відтяжки та алюмінієві кілочки. Показники водонепроникності становлять 4000 PU, завдяки чому виріб чудово переносить сильний дощ і не промокне.
Підсумовуючи, слід зазначити, що вибирати намет для походу, слід орієнтуватися на тип місцевості, кількість учасників, та тривалість подорожі.
Купити намет ідеальної моделі для захоплюючого походу ви зможете у інтернет-магазині “Кемпінг актив”. Тут представлено безліч наметів, з якими можна відпочити і на узбережжі Одеси, і в лісі Святогірська, і навіть вирушити до Карпат. Ви зможете замовити як новий інвентар, так і намет за кращою ціною в Україні. Інтернет-магазин здійснює торгівлю оптом та в роздріб, що дозволяє недорого закупитись, якщо ви плануєте подорожувати великою компанією. Оформити доставку можна у Київ, Харків, Дніпро та інші міста країни.

Вгору
,